Romania Nationalista
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun venit pe forum!

3 participanți

In jos

Bun venit pe forum! Empty Bun venit pe forum!

Mesaj  Alexandru Sudiţoiu Mar Iun 21, 2011 1:55 am

Aici aş vrea ca toţi membrii să noteze o scurtă descriere despre ei înşişi.
Încep eu :

Mă numesc Alexandru Sudiţoiu, am 15 ani şi locuiesc în Petroşani, judeţul Hunedoar, elev la Liceul de Informatică Petroşani. De mic am o pasiune foarte mare pentru istorie, armată, politică, religie şi mai ales pentru ordinele cavalereşti din evul mediu. De la 11 ani am început să ma aproprii de doctrina naţionalistă, până atunci m-am mulţumit cu simplul statut de patriot şi încet am parcurs diferite etape ( naţionalism simplu, antonescianism, etc. ) pentru ca mai apoi să ajung la punctul final şi anume legionarismul.
Ca modele în viaţă îl am pe Căpitan, Corneliu Zelea Codreanu, pe toţi eroii şi martirii legiunii, pe mareşalul Ion Antonescu, pe voievozii noştrii, pe regii daci, pe tatăl meu şi bunicii mei ( în special stră-străbunicul meu din partea mamei Victor Popescu, erou în primul război mondial menţionat şi în romanul trecătoarea de fier şi pe stră-bunicul meu din partea tatălui căzut pe frontul de est în cel de-al doilea război mondial ).
Urăsc anarhia, comunismul, democraţia, şi tot cea ce ţine de degradarea lumii moderne. Sunt adeptul unor soluţii radicale dar mai ales al doctrinei omului nou menţionată de Căpitan cât şi de mari intelectuali precum Julius Evola şi în cele din urmă chiar de Mântuitorul Iisus Hristos. Ajungând şi la acest punct pot spune că sunt un creştin practicant foarte atras de mistica creştină orientală şi occidentală dar resping total habotnicia pe care unii ''creştini'' înţeleg să o practice cât şi sectarismul. Particip la toate slujbele biserceşti unde citesc şi cânt la strană.
Îmi place să citesc şi în aceeaşi măsură sunt pasionat de jocurile video ( seria Total War, Red Orchestra, Call of Duty, etc. ).
Iubesc animalele şi consider că un om poate fi judecat în funcţie felul în care se poartă cu animalul său.
Nu urăsc alte neamuri dar urăsc degradarea pe care unele dintre acestea le aduc neamului nostru şi consider că trebuie să punem punct acestei toleranţe care ne-a adus numai probleme timp de 20 de ani. Ca şi creştin am datoria sacră sa lupt împotriva jidanilor care încearcă în permanenţă să elimine creştinismul şi naţionalismul din sufletul oamenilor, iar ca român am datoria să apăr identitatea naţională a neamului meu.
Sunt adept al legionarismului, sunt român , sunt creştin şi punctum.




Ultima editare efectuata de catre Alexandru Sudiţoiu in Mar Iun 21, 2011 2:19 am, editata de 1 ori
Alexandru Sudiţoiu
Alexandru Sudiţoiu
Admin

Mesaje : 41
Data de înscriere : 21/06/2011
Varsta : 28
Localizare : Petroşani, judetul Hunedoara

https://noualegiune.forumgratuit.ro

Sus In jos

Bun venit pe forum! Empty Numele meu e Rad Gheorghe Adrian.

Mesaj  ADYsor Mar Iun 21, 2011 2:05 am

Locuiest in Cugir.Am 15 ani.M-am nascut pe 21 feb 1996.Scopul meu in viata e sa plantez un pom, sa fac un copil, sa construiesc o casa si sa propulsez Romania prin orice mijloace printre primele 10 tari ale lumi.Vreau sa pregatesc o revolutie sociala fiindca cu acesti oameni ignoranti din Romania mai repede retrogradam 10 locuri in topul tarilor.Imi propun sa fac asta prin educarea copiilor intr-un spirit nationalis si reeducarea cetatenilor ignoranti si apatici.Eu sunt o fire amuzanta dar si serioasa, depind de starile sufletesti.In timpul liber sunt afara distrandu-ma sau incercand sa reabilitez cum pot copii din oras.Nu am nimic cu tiganii care muncesc, chiar ii respect.Cu ceilalti am insa probleme.Daca aveti ceva idei sau planuri pt a repropulsa Romania anuntati-ma si va voi ajuta cat de mult pot.

ADYsor

Mesaje : 14
Data de înscriere : 21/06/2011

Sus In jos

Bun venit pe forum! Empty Re: Bun venit pe forum!

Mesaj  RODaniel Mar Iun 21, 2011 3:31 am

Salutare tuturor eu ma numesc Botezatu Mihai Daniel si sunt din Buhusi(nu e sat) jud.Bacau.Eu am aderat la nationalism de la 11 ani pe cand eram un simplu patriot caruia ii placeau filmele istorice.Cu timpul am descoperit nationalismul care m-a invatat sa ocolesc groapa numita globalizare si spalarea creierelor.

RODaniel

Mesaje : 31
Data de înscriere : 21/06/2011

Sus In jos

Bun venit pe forum! Empty Re: Bun venit pe forum!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum